ТОП товари

Калістегія

Ціна: очікується

Кохия кипарисова

Ціна: очікується

Очіток

Ціна:  10 грн.

Часник "Промінь"

Ціна: очікується

Арахіс

Ціна: очікується

Флокс Promise Mix

Ціна: очікується

Тюльпани заслужили любов і визнання, завдяки раннього періоду цвітіння. святкового забарвленням, великим суцвіттям. Вони чудово виглядають в букетах, служать основою для оригінальних композицій. Виростити гарні тюльпани нескладно. Але все ж треба враховувати деякі тонкощі, дотримуватися певних правил.

Різновиди тюльпанів

Тюльпани – це величезна родина. Можна виділити наступні види:

  • прості ранні (звичайної форми, але багатої гами забарвлення)
  • лілієцвітні (витончений квітка зі злегка загнутими назовні загостреними пелюстками)
  • тріумф-тюльпани;
  • бахромчаті (краї пелюсток покриті кристалічної бахромою);
  • зеленоцветные;
  • махрові (ефектний, пишний квітка, схожий на півонія);
  • попугайные (келих поєднує кілька відтінків, пелюстки хвилясті, як ніби порізані, схожі на пір'я) і деякі інші.

Особливості вирощування

Тюльпани треба висаджувати восени. З настанням весни треба стежити за рівнем вологості грунту, якщо весна без дощів, то треба обов'язково їх поливати. Вода не повинна потрапляти на листя. Тюльпани вологолюбні. Але холодну воду вони не люблять. Після сходів треба підживити азотними, калійними і фосфорними добривами. Другий раз підгодовують рослини перед цвітінням, третій – після цвітіння.

Якщо після цвітіння не обламати насінну коробочку, рослина витратить останні сили на дозрівання насіння. Якщо тюльпан зрізається для букета, то 3 нижніх листків краще не чіпати. Вони забезпечать харчування рослини.

Пересадка

З першим пожовтінням листя на деревах цибулини треба викопати, переглянути, виявити неповноцінні екземпляри. Потім замочити їх у розчині фунгіциду для знезараження. Потім вони висушуються протягом декількох днів. Не можна допускати попадання сонячних променів. Поле просушування зберігати цибулини потрібно в темному прохолодному місці до висадки. Коли похолодає і грунт охолоне, тюльпани треба посадити на нове місце. Так потрібно робити щорічно.

Місце для посадки дуже важливо. Не повинно бути протягів, тут не повинно бути тюльпанів у попередні 3 роки. Місце може розташовуватися під деревом. В основному тюльпани цвітуть ранньою весною, коли листя мало, тому тінь не страшна.

Цибулини при посадці заглиблюють на 10 – 20 см. Це пов'язано з тим, що навколо основної цибулини будуть формуватися дітки. Відстань між рослинами – не менше 10см. Біля них можна посадити невисокі квіти, добре поєднуються з тюльпанами за кольором.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Пестролепестность – поширене захворювання тюльпанів, що не піддається лікуванню. Якщо листя мають незвичайні світло-зелені смужки, цятки, штрихи, а сам квітка покрився світлими або темними розводами, значить, вам дісталася заражена цибулина. Потрібно купувати посівний матеріал тільки у перевірених продавців.

Грибкові захворювання можуть розвиватися в сиру прохолодну погоду. З ними можна боротися за допомогою фунгіцидів.

Шкідники, що напали на тюльпани, відступлять при обробці хімічними препаратами. Треба тільки стежити, щоб у них не було хлору.

Капустянка також може псувати посадки. На них розставляють спеціальні пастки.

Порада:

Багато городників звикли садити моркву навесні, а потім з нетерпінням чекати появи перших коренеплодів. Але якщо посадити моркву під зиму, то урожай з'явиться набагато раніше, до того ж зимова морква менш схильна до хвороб. А шкідники і зовсім на ній не з'являються
Цвітну капусту вирощувати набагато важче, ніж білокачанну, так як вона більш вимоглива до умов зростання: у неї підвищені вимоги до родючості і вологості грунту
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top