Вирощування і розмноження бегонії

Бегонія – це прекрасна рослина, яка може з успіхом стати прикрасою будь-якого саду або житла. Розрізняють декоративно-листяну та декоративно-квітучу бегонію. Вона здатна залучати нас своїм шикарним виглядом і невибагливістю до умов утримання

Бегонія – це прекрасна рослина, яка може з успіхом стати прикрасою будь-якого саду або житла.

Розрізняють декоративно-листяну та декоративно-квітучу бегонію. Вона здатна залучати нас своїм шикарним виглядом і невибагливістю до умов утримання.

Для вирощування бегонії краще підібрати пухкий грунт, багатий органічними речовинами. Якщо грунт недостатньо родючий, то її можна удобрити перегноєм і торфом. Щоб вона стала більш дренованим, її можна змішати з частиною чистого річкового піску. Місце повинно бути достатньо освітленим. Добре зможуть підійти вікна, які виходять на захід чи на схід. Температура в приміщенні повинна бути помірною. Досить, якщо вона буде досягати 19-22 градусів тепла. Розмножується бегонія з допомогою стеблових і листкових черешків. Найкращий період для розмноження – це квітень або травень. З рослини зрізають пагони і поміщають їх в живильний субстрат. Щоб живці не загнили, полив повинен бути помірним. Поливати рослину краще м'якою водою, так як жорстка вода позначається на бегонії негативно. У літній період необхідно поливати бегонію 2 рази в тиждень. З середини осені полив зменшують. У зимовий час рослина буде мати потребу в спокої, тому полив повинен бути мінімальним. Велика кількість вологи у ґрунті може призвести до загнивання. Підгодовувати бегонію потрібно тільки з травня по жовтень. Для цього можна використовувати добрива для квітучих рослин.

Іноді черешки або листя бегонії може атакувати борошниста роса. Це може бути ознакою того, що грунт сильно перезволожена. Полив необхідно зменшити, а уражені листя видалити. Проти павутинного кліща допоможе такий засіб, як інсектициди. При правильному догляді всі ці захворювання пройдуть стороною, а бегонія буде радувати вас ще дуже довгий час.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки