ТОП товари

Полуниця (ремонантна)

Ціна: очікується

Портулак

Ціна: очікується

Флокс Promise Mix

Ціна: очікується

Лобелія

Ціна: очікується

В'юнок

Ціна: очікується

Петунія

Ціна: очікується

У палітрі осінніх квітників переважають яскраві золотаво-багряні тони. Але в списку квітучих останніми є одне надзвичайно крихка для осені рослина. Це колхикум (Colchicum), або пізньоцвіт. Здається, що його ніжні квіти, що з'являються з голої землі, помилилися в часі, і місце їх з тими, хто відкриває весну, а не завершує сезон.

Пізньоцвіт належить до сімейства Лілейні і має своєрідний цикл розвитку. В Європі його називають луговим шафраном, в Англії - голою леді, а в Росії - безвременным квіткою, осенником, сином без батька, а то і собачою смертю (через отруйні насіння та цибулин).

Загадка колхикума криється в його походженні. У себе на батьківщині, в Середземномор'ї, у спеку влітку він спить, а періоди вегетації і цвітіння припадає на більш сприятливі для нього часи року.

ПорадаЩоб квітник все літо не втрачав привабливості, посадіть поруч з безвременником однорічники, які прикриють його непривабливі жовтіючі листя.

У середині весни перезимувала цибулини з'являється пучок з 3-4-х довгих блискучих листя. В центрі пучка знаходиться коробочка з насінням. Після того як рослина їх розпорошить і вигодує нову цибулину, листя (у червні - липні) всихає. Для пізньоцвіту настає період спокою, після чого в серпні молода бульбоцибулина нарощує коріння і формує квіткову бруньку, щоб на початку осені викинути квітконіс.

Квітки колхикума мають такі ж красиві келихи, як і крокуси, тільки більший за розміром і з приємним ароматом. У момент цвітіння рослина невисока - всього лише 10-20 см, а ось листя виростає до 30-40 см, Забарвлення квіток біле, всіх відтінків фіолетового та рожевого, зустрічаються також смугасті різновиди. Залежно від сорту вони бувають простими або махровими.

Розмножують пізньоцвіти вегетативно - цибулинами. Вони невибагливі до грунту, але краще пухкі і родючі, удобрені гноєм. Пересаджують їх при пожовтінні листя до утворення нових коренів в липні - серпні, заглиблюючи на три висоти від розміру бульбоцибулини. Місце вибирають у затінку, на сонці пізньоцвіти швидше відцвітають. На одному місці можуть рости 5-6 років, утворюючи красиві куртинки. Довше тримати небажано, так як грунт виснажується, дітки дрібнішають, цвітіння слабшає. Восени клубнелуковицы не викопують, вони чудово зимують без укриття.

Серпень - час явища на світ самих ранніх безвременников. Масове цвітіння настає у вересні і продовжується в жовтні. Цвітуть вони довго, за 3-4 тижні. Пізніше всіх зацвітають махрові форми.

Мій квітник ось уже років десять прикрашає один з найрозкішніших поздноцветущих сортів Waterlily (латаття). Його ніжні рожево-бузкові полномахровые суцвіття налічують до 40 вузьких пелюстків і дійсно, за формою нагадують латаття. Кожна луковичка дає восени букетик з 3-8 квіток. Тримаються вони довго, до снігу.

Зимує цей пізньоцвіт без укриття, ніколи ніякими хворобами не ушкоджувався. Один недолік: розмножується дуже повільно. Розсадила куртинку за весь час тільки один раз.

Весь догляд зводиться до прополки і підживлення навесні повним мінеральним добривом.

Порада:

Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Мистецтво під назвою Ландшафтний дизайн - основні тенденції. Парк "Тюїльрі" і "Версальський", "Нол" парк і сад замку "Leeds", парк "Катсура" і знаменитий сад "П'ятнадцяти каменів" - це все великі ландшафтні твори різних епох і народностей, які поклали початок виникненню в XX столітті мистецтва...
Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Scroll to top