ТОП товари

Бересклет

Ціна: очікується

Дельфініум

Ціна: очікується

Агрус

Ціна: очікується

Кукурудза Айова Світ

Ціна: 20 грн.

Часник "Промінь"

Ціна: очікується

Томат

Ціна: очікується

Ніжні і ажурні листя, пишні кущики і рясне цвітіння протягом усього літа роблять цю культуру вельми привабливою і популярною для вирощування в якості декоративної садової рослини. Давайте детально дізнаємося про способи та умови вирощування декаротивної рослини - сантолина.

Використання в озелененні

Завдяки компактному і вельми декоративному вигляду, сантолина часто використовується в оформленні невисокого живоплоту, її висаджують в альпінаріях, на клумбах чи рабатках, створюють з неї акуратні і мальовничі бордюри, Добре виглядає вона на грядках з ароматною зеленню і середземноморськими пряними рослинами. Чарівні композиції можна створювати з посаджених поруч сантоліни, шавлії лісової і лаванди, доповнивши їх кількома кущиками котячої лапки або вероніки.

Елегантно виглядає поєднання сріблястого листя і жовтих суцвіть сантоліна з квітами у синій гамі – платикодоном, астрою італійської.

Вибір місця і грунт

Сантолина, як представниця Середземномор'я, воліє відкрите сонячне місце, по можливості тепле та захищене від вітру. Культура світлолюбна, для утворення компактного кущика і декоративного листя їй необхідно мати повний день сонячного освітлення. Посуху і спеку переносить добре, може рости на будь-якій, навіть самій неродючій ділянці грунту. Найбільш прийнятні – супіщані суміші з додаванням гумусу. Більш важливий для рослини не стільки склад грунту, скільки її низька вологість. Застою води ця культура не любить, і її корені швидко починають загнивати.

Порада! Пучки засушених стебел сантоліни з квітками використовують як засіб від молі. Досить повісити їх в шафі або розкласти на полицях з одягом.

Посадка і догляд

Для висадки розсади місце готують заздалегідь. Грунт добре перекопують, розпушують, важку за складом покращують додаванням піску. Потім розмічають місця посадки, викопують канавки. Попередньо политу розсаду акуратно виймають з горщиків, розправляють коріння, не руйнуючи земляний ком, і висаджують в канавки на відстані до 20-30 см. Канавки засипають грунтом, добре ущільнюють його навколо рослин, рясно поливають теплою водою.

Надлишок азоту сприяє швидкому росту, однак погано позначається на цвітінні. При внесенні зайвої кількості добрив рослини відмирають і засихають. Підживлення у відкритому грунті проводять з весни і до кінця літа.

Після закінчення цвітіння рослини рекомендується на одну третину обрізати, завдяки чому вони будуть краще кущитися. Таку обрізку проводять щороку, це сприяє формуванню невисоких і красивих кущиків.

Порада:

Дерева, що ростуть поблизу будівель, в більшості випадків не можуть стати причиною суттєвих пошкоджень будівель. Такі явища, як осідання споруди або які-небудь його структурні ушкодження можуть бути зумовлені іншими чинниками, в числі яких можна назвати головними грунт і якість фундаменту
Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю
Що таке мікроклімати? Ви коли-небудь помічали, що у вашому саду є такі місця, де сніг тане навесні в останню чергу? Або як одні і ті ж нарциси в одній частині саду ростуть і процвітають, а в іншій лише роблять вигляд, що ростуть? Швидше за все, виною тому різні микроклимати на вашій ділянці
Scroll to top