Сантолина в декоративному квітникарстві

Ніжні і ажурні листя, пишні кущики і рясне цвітіння протягом усього літа роблять цю культуру вельми привабливою і популярною для вирощування в якості декоративної садової рослини

Ніжні і ажурні листя, пишні кущики і рясне цвітіння протягом усього літа роблять цю культуру вельми привабливою і популярною для вирощування в якості декоративної садової рослини. Давайте детально дізнаємося про способи та умови вирощування декаротивної рослини - сантолина.

Використання в озелененні

Завдяки компактному і вельми декоративному вигляду, сантолина часто використовується в оформленні невисокого живоплоту, її висаджують в альпінаріях, на клумбах чи рабатках, створюють з неї акуратні і мальовничі бордюри, Добре виглядає вона на грядках з ароматною зеленню і середземноморськими пряними рослинами. Чарівні композиції можна створювати з посаджених поруч сантоліни, шавлії лісової і лаванди, доповнивши їх кількома кущиками котячої лапки або вероніки.

Елегантно виглядає поєднання сріблястого листя і жовтих суцвіть сантоліна з квітами у синій гамі – платикодоном, астрою італійської.

Вибір місця і грунт

Сантолина, як представниця Середземномор'я, воліє відкрите сонячне місце, по можливості тепле та захищене від вітру. Культура світлолюбна, для утворення компактного кущика і декоративного листя їй необхідно мати повний день сонячного освітлення. Посуху і спеку переносить добре, може рости на будь-якій, навіть самій неродючій ділянці грунту. Найбільш прийнятні – супіщані суміші з додаванням гумусу. Більш важливий для рослини не стільки склад грунту, скільки її низька вологість. Застою води ця культура не любить, і її корені швидко починають загнивати.

Порада! Пучки засушених стебел сантоліни з квітками використовують як засіб від молі. Досить повісити їх в шафі або розкласти на полицях з одягом.

Посадка і догляд

Для висадки розсади місце готують заздалегідь. Грунт добре перекопують, розпушують, важку за складом покращують додаванням піску. Потім розмічають місця посадки, викопують канавки. Попередньо политу розсаду акуратно виймають з горщиків, розправляють коріння, не руйнуючи земляний ком, і висаджують в канавки на відстані до 20-30 см. Канавки засипають грунтом, добре ущільнюють його навколо рослин, рясно поливають теплою водою.

Надлишок азоту сприяє швидкому росту, однак погано позначається на цвітінні. При внесенні зайвої кількості добрив рослини відмирають і засихають. Підживлення у відкритому грунті проводять з весни і до кінця літа.

Після закінчення цвітіння рослини рекомендується на одну третину обрізати, завдяки чому вони будуть краще кущитися. Таку обрізку проводять щороку, це сприяє формуванню невисоких і красивих кущиків.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки