ТОП товари

Дельфініум

Ціна: очікується

Ожина

Ціна: очікується

Гарбуз (довготривалий)

Ціна: 10 грн.

Гвоздика

Ціна: очікується

Кохия кипарисова

Ціна: очікується

Цинія

Ціна: очікується

Початок літа найкраще підходить для розмноження більшості рослин. В цей час рослини розмножуються живцями або відводками. Троянда не є винятком. Однак для живцювання годяться не всі сорти троянд. Перевагу слід віддавати місцевим сортам.

Застосовувати квіти, привезені з-за кордону, не слід, оскільки вони досить погано приживаються. Садівники пояснюють це спеціальною обробкою для тривалості зберігання, якій піддаються іноземні рослини. Навіть у професійних квіткарів з десяти посаджених імпортних живців приживаються не більше двох.

Багато садівників застосовують троянди із подарованих букетів. В цьому випадку складно визначити країну проживання рослини, тому доводиться ризикувати. Для чистоти експерименту краще віддати перевагу не букетній троянді, а стеблу, зрізаному прямо з куща.

Наступні дії такі. Зрізані стебла розрізають на живці. У кожного отриманого живця має бути не менше трьох бруньок. Нижній зріз у черешка робиться довгим і косим. Він перебуває на три сантиметри нижче бруньки. Верх черешка зрізається під прямим кутом у бік стебла на сантиметр вище бруньки. Внизу черешка робляться поздовжні п'ятисантиметрові надрізи. Їм належить бути гладкими і не мати рваних країв. В іншому випадку живці загніють і загинуть. Простір між нижніми бруньками повністю звільняється від листя. Лист у самої верхньої бруньки можна залишити, але його необхідно наполовину відрізати. Після закінчення всіх процедур черешок вважається готовим до посадки.

Перед висадкою в заздалегідь підготовлений грунт низ черешка обробляється порошкоподібним засобом під назвою «Корневін», який сприяє інтенсивному утворенню коріння. Далі держак встромляється в грунт під кутом у сорок градусів до вертикалі. Заглиблення проводиться до верхньої бруньки. Потім саджанці накриваються зверху скляною банкою або пластиковим пакетом.

Троянди слід садити в добре освітленому місці. Земля під саджанцями не повинна пересихати. Живці постійно обприскуються і провітрюються. Землю для саджанців бажано купувати в магазині, а перед посадкою перемішувати з піском. Троянди навесні можна висаджувати не тільки у відкритий ґрунт, але і в горщики. Незабаром бруньки на саджанцях збудяться і дадуть ніжні світло-рожеві або світло-зелені пагони. Через місяць банки з живців видаляються. Але робиться це поступово. Спочатку банки знімаються на кілька годин, а потім - назовсім.

Укорінену рослина в перший рік життя не можна пересаджувати в інше місце. Корені повинні добре розростися, а самим саджанцям потрібно зміцніти. Пересадка можлива наступної весни. Не варто дозволяти трояндам цвісти в перший сезон. Цвітіння послабить саджанець, і він може не пережити зиму.

Зимівля у відкритому грунті вимагає спеціальної підготовки. Під час перших холодів гілочки рослини обрізають до десятисантиметрового розміру. Далі вони засипаються тирсою, сухою травою і землею. Деякі садівники додатково утеплюють рослини великими пластиковими бутлями. Ранньою весною саджанці відкриваються, тирсу прибирають, а земля подрихлюєтся. Після пробудження рослина розсідається по ділянці.

Таким методом вирощуються кореневласні саджанці троянд, які не дають порослі і мають всі сортові ознаки.

Порада:

Багато городників звикли садити моркву навесні, а потім з нетерпінням чекати появи перших коренеплодів. Але якщо посадити моркву під зиму, то урожай з'явиться набагато раніше, до того ж зимова морква менш схильна до хвороб. А шкідники і зовсім на ній не з'являються
Цвітну капусту вирощувати набагато важче, ніж білокачанну, так як вона більш вимоглива до умов зростання: у неї підвищені вимоги до родючості і вологості грунту
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top