ТОП товари

Тюльпан

Ціна: очікується

Дихондра

Ціна: очікується

Гвоздика

Ціна: очікується

Гарбуз (довготривалий)

Ціна: 10 грн.

Лаванда

Ціна: очікується

Лобелія

Ціна: очікується

У жовтні для квітникаря, як і для дачника-городника завжди знайдеться робота в саду. Цю роботу необхідно виконати до настання зими, щоб до нового сезону все було готове. Так давайте ж розберемося, що потрібно зробити квітникарю на своїй ділянці. Ось деякі поради квітникарю:

 • У суху погоду сгрібайте опале листя і вкладайте їх у сухому місці. Це хороший матеріал для укриття рослин.
 • Приведіть у порядок квітники: видаліть бур'яни, відцвілі річники, обріжте квітконоси і відмерлі листя багаторічників.
 • Зрізані стебла одно - і багаторічних квіткових культур, сухі суцвіття (наприклад, гортензії) можна використовувати в якості укривного матеріалу для квітників. Пагони ехінацеї, геленіума, інших високорослих рослин, волоті злаків можна не зрізати. Вкриті інеєм або сніговими шапками в зимовий час, вони не тільки прикрасять сад, але і, затримуючи сніг на ділянці, будуть утеплювати грунт.
 • Початок жовтня - сприятливий час для посадки гіацинтів в середній смузі. Якщо садити їх раніше - можуть піти в ріст і вимерзнуть при настанні морозів, якщо посадити пізно - не встигнуть вкоренитися.
 • В цей же час пора закінчити посадку тюльпанів.
 • Після перших заморозків видаліть у троянд всі недозрівші пагони. Обірвіть або обріжте все листя, зберіть їх і спаліть, щоб не поширювати інфекцію, сильно соабих рослини. Здерев'янілі пагони укоротіть до 40-50 см. Окучьте кущі, присипаючи їх пухкою землею або торфом.
 • У середині жовтня зніміть з опор пагони клематисів, обріжте їх і укрийте сухим листям, ялиновим гіллям, лутрасілом або іншим покривним матеріалом. При обрізанні враховуйте, на пагонах якого року вони цвітуть.
 • У другій - третій декаді жовтня (залежно від погодних умов) проведіть останню в цьому році стрижку газону. Якщо трава піде в зиму нескошеною, можлива поява різних грибних захворювань.
 • Скосивши газон, прочешіть його, щоб видалити відмерлі частини.

В будинку

 • Внесіть в будинок кімнатні рослини, які ще залишалися на відкритому повітрі. Перед цим ретельно вимийте їх разом з горщиками, щоб змити пил і убезпечити від можливих шкідників.
 • Обмежте в поливі і перестаньте підгодовувати зелених вихованців, які переходять у стан спокою.
 • Рослини, що вимагають прохолодної зимівлі, розмістіть на утепленому балконі, лоджії, веранді або поставте в підвал.
 • Квітучі екземпляри потребують світле місцезнаходження, помірному поливі і рідких підгодівель.
 • Якщо ваш балкон або сад прикрашали контейнери з квітучими пеларгоніями, фуксіями, гортензіями, бульбовими бегоніями, приблизно в середині жовтня обріжте рослини, перенесіть в сухий підвал або будь-яке інше прохолодне приміщення.

Фуксія, яка зимує у світлому прохолодному приміщенні, вже навесні має красиву густу крону, зацвітає раніше і цвіте рясніше.

Майте на увазі

Якщо ви придбали квітучий кущик корейської хризантеми (а їх на осінніх ярмарках - достаток!), не садіть рослину у відкритий грунт, вона, швидше за все, не перезимує. Посадіть хризантему в контейнер (ящик, горщик...), попередньо обрізавши стебла з квітами, і помістіть в приміщення з низькими позитивними температурами. В квітник рослину висадіть навесні.

Порада:

Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Як посадити дерево – це дуже актуальне питання, яке мучить багатьох. При посадці потрібно дотримувати деякі правила: 1) Спочатку визначитеся з місцем посадки, щоб  дерево не заважало іншим рослинам або спорудам
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top