ТОП товари

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Калістегія

Ціна: очікується

Цинія

Ціна: очікується

Виноград "Восторг"

Ціна: очікується

Томат

Ціна: очікується

Гацанія

Ціна: очікується

У жовтні для квітникаря, як і для дачника-городника завжди знайдеться робота в саду. Цю роботу необхідно виконати до настання зими, щоб до нового сезону все було готове. Так давайте ж розберемося, що потрібно зробити квітникарю на своїй ділянці. Ось деякі поради квітникарю:

 • У суху погоду сгрібайте опале листя і вкладайте їх у сухому місці. Це хороший матеріал для укриття рослин.
 • Приведіть у порядок квітники: видаліть бур'яни, відцвілі річники, обріжте квітконоси і відмерлі листя багаторічників.
 • Зрізані стебла одно - і багаторічних квіткових культур, сухі суцвіття (наприклад, гортензії) можна використовувати в якості укривного матеріалу для квітників. Пагони ехінацеї, геленіума, інших високорослих рослин, волоті злаків можна не зрізати. Вкриті інеєм або сніговими шапками в зимовий час, вони не тільки прикрасять сад, але і, затримуючи сніг на ділянці, будуть утеплювати грунт.
 • Початок жовтня - сприятливий час для посадки гіацинтів в середній смузі. Якщо садити їх раніше - можуть піти в ріст і вимерзнуть при настанні морозів, якщо посадити пізно - не встигнуть вкоренитися.
 • В цей же час пора закінчити посадку тюльпанів.
 • Після перших заморозків видаліть у троянд всі недозрівші пагони. Обірвіть або обріжте все листя, зберіть їх і спаліть, щоб не поширювати інфекцію, сильно соабих рослини. Здерев'янілі пагони укоротіть до 40-50 см. Окучьте кущі, присипаючи їх пухкою землею або торфом.
 • У середині жовтня зніміть з опор пагони клематисів, обріжте їх і укрийте сухим листям, ялиновим гіллям, лутрасілом або іншим покривним матеріалом. При обрізанні враховуйте, на пагонах якого року вони цвітуть.
 • У другій - третій декаді жовтня (залежно від погодних умов) проведіть останню в цьому році стрижку газону. Якщо трава піде в зиму нескошеною, можлива поява різних грибних захворювань.
 • Скосивши газон, прочешіть його, щоб видалити відмерлі частини.

В будинку

 • Внесіть в будинок кімнатні рослини, які ще залишалися на відкритому повітрі. Перед цим ретельно вимийте їх разом з горщиками, щоб змити пил і убезпечити від можливих шкідників.
 • Обмежте в поливі і перестаньте підгодовувати зелених вихованців, які переходять у стан спокою.
 • Рослини, що вимагають прохолодної зимівлі, розмістіть на утепленому балконі, лоджії, веранді або поставте в підвал.
 • Квітучі екземпляри потребують світле місцезнаходження, помірному поливі і рідких підгодівель.
 • Якщо ваш балкон або сад прикрашали контейнери з квітучими пеларгоніями, фуксіями, гортензіями, бульбовими бегоніями, приблизно в середині жовтня обріжте рослини, перенесіть в сухий підвал або будь-яке інше прохолодне приміщення.

Фуксія, яка зимує у світлому прохолодному приміщенні, вже навесні має красиву густу крону, зацвітає раніше і цвіте рясніше.

Майте на увазі

Якщо ви придбали квітучий кущик корейської хризантеми (а їх на осінніх ярмарках - достаток!), не садіть рослину у відкритий грунт, вона, швидше за все, не перезимує. Посадіть хризантему в контейнер (ящик, горщик...), попередньо обрізавши стебла з квітами, і помістіть в приміщення з низькими позитивними температурами. В квітник рослину висадіть навесні.

Порада:

Іноді, їдучи надовго з дому, замислюєшся про те хто буде піклуватися про полив квітів? Для того щоб квіти довго стояли без догляду, винайшли так зване «розумне кашпо». У спеціалізованих садівничих магазинах можна його придбати. Воно коштує дуже дорого, але його легко можна зробити самому
Корисні і смачні огірочки вирощують практично всі власники садових ділянок. Ось і я вирішив поговорити про тонкощі догляду за плодами і про особливості збору врожаю. Фахівці-агрономи радять збирати огірковий урожай вранці. Я дотримуюся думки, що краще за все робити це через день
Зефірантес - "квітка західного вітру". ЗЕФІРАНТЕС (Zephyranthes). Сімейство: Амариллісові (Amaryllidaceae). Батьківщина: Центральна і Південна Америка. Іноді квітка зефірантес називають маленьким амариллисом. Любителів кімнатного квітникарства він більше відомий під назвою - вискочка
Scroll to top