Платикодон в декоративному квітникарстві

Не зовсім зручно для вимови російська назва цієї рослини – широкодзвіночок, яке утворене від грецьких слів «широкий» і «дзвін». Краще вже будемо називати його по-латині – платикодон

Не зовсім зручно для вимови російська назва цієї рослини – широкодзвіночок, яке утворене від грецьких слів «широкий» і «дзвін». Краще вже будемо називати його по-латині – платикодон.

Платикодон в природних умовах – мешканець сонячних лісових галявин і галявин, лугів і кам'янистих схилів. Його можна зустріти і серед чагарників. Батьківщиною цієї чарівної квітки вважається Східна Азія.

Оригінально виглядає рослина перед цвітінням – бутони його схожі на щільні яскраві кулі або китайські ліхтарики. Розкриваються повільно, цвітіння починається з середини липня і триває 60-70 днів. При тривалій теплій осені можна отримати з рослини дрібне блискуче чорне насіння. Вони вважаються визрілими, коли квітконіжки на верхівках стебел висихають, а яйцевидні коробочки розкриваються і починають розтріскуватися.

Краса на довгі роки

Серед квітникарів платикодон популярний не так, як інші види дзвіночків, проте ця рослина відрізняється рядом переваг. Вона, наприклад, дуже довговічна, володіє високою морозостійкістю, має тривалий період цвітіння, дуже ефектна на протязі всього періоду вегетації, не схильна розростатися і завжди виглядає охайним пишним кущем на тому місці, де його посадили.

Особливості вегетації

Платикодон має свої маленькі секрети, знання яких допоможе вам у вирощуванні цієї цікавої культури. Перш за все, потрібно ретельно продумати розташування рослин в саду, щоб домогтися максимального декоративного ефекту. Щоб навесні не хвилюватися про долю посадок, необхідно знати, що прокидаються ці «ледарі»-платикодони досить пізно – майже на місяць пізніше інших багаторічників. Однак, добре виспавшись, рослини починають активно випускати чарівні сизуваті «качанчики» і далі впевнено зростають, формуючи пишні кущики з листочками світло-сизого забарвлення. А в липні з'являються оригінальні бутони-орігамі і перші чарівні квітки. До глибокої осені не припиняється яскраве цвітіння, а потім, в якості компенсації за довгий весняний сон, платикодон до заморозків сяє забарвленням своїм чудовим листям, яке змінюється від сизо-зеленого до синього і жовтого з легким багрянцем.

Вирощування

Вирощують платикодон насінням, проводячи їх поверхневий посів навесні. Оптимальна температура проростання насіння – не нижче +20...22°С.

Грунт рекомендується готувати пухкий, суглинний, поживний, добре дренований і помірно вологий. Застій води небезпечний для рослини. Місце для посадки повинно бути добре освітленим, сонячним. Рослини можуть переносити і легку тінь.

Грядку під розсаду готують заздалегідь, позначаючи кілочками місця посадок, щоб навесні наступного року бачити, де знаходяться саджанці платикодона.

Порада! Оскільки в перший рік молодим рослинам не потрібно багато місця для росту, посіви можна проводити з відстанню міжрядь до 15 см.

Основний догляд за саджанцями буде полягати в регулярній прополці, розпушуванні поверхні грунту.

З весни другого року вегетації проводять щомісячні підживлення комплексним мінеральним добривом.

Цвітіння деяких екземплярів можна отримати через рік після посіву, але зазвичай масове цвітіння починається з третього року.

З третього і в наступні роки у період активного росту платикодон один раз в три тижні підгодовують, чергуючи органічні та комплексні мінеральні добрива і проводять полив у міру висихання верхнього шару грунту.

У зимовому укритті рослини не потребують, однак восени, після відмирання стебел і листя, можна мульчувати посадки шаром торфу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки