Підготовка та зберігання цибулин гладіолусів

При всіх способах зберігання гладіолусів головне - щоб вони були визрілими і добре висушеними.

Викопувати гладіолуси потрібно через 35-45 днів після цвітіння. Щоб не захворіли цибулини ранніх сортів, не тримайте їх у ґрунті до тих пір, поки будуть готові до викопування середньостиглі та пізні.

Пізніше всіх викопують гладіолуси, отримані з діток. Всі сорти повинні бути викопані не пізніше середини жовтня.

З цибулин акуратно обтрусіть землю і обріжте ножем листя, залишаючи 1-2 см стебла. Потім просушіть їх 2-3 дні на сонечку, після чого ще 2-3 тижні - в приміщенні при температурі +20...+30С.

На замітку. Не поспішайте з очищенням гладіолусів. Коріння і материнську цибулину прибирайте тільки тоді, коли вони добре відділяються. Якщо ні, то почекайте, поки цибулини ще підсохнуть, інакше можна пошкодити дінці. Діток теж краще відділяти вже з огрубілим лушпинням.

Після сушіння, очищення і перебирання цибулини можна відправляти на зберігання. Якщо садивного матеріалу небагато, його можна зберігати у паперових пакетах у відділенні для овочів або на дверцятах холодильника. А можна скласти цибулини в картонну коробку, в якій попередньо проробляють отвори для вентиляції. Кожен шар потрібно пересипати сухою тирсою, річковим піском, золою або перекласти папером.

Щоб уберегти цибулини від трипсів, в коробку насипають трохи порошку від тарганів. А від хвороб допоможуть кілька вкладених ватних тампонів, змочених йодом.

Далі потрібно вибрати саме прохолодне місце у квартирі, наприклад, на підлозі біля балконних дверей або під ванною (якщо підлога не обігрівається).

Дитинку зберігають тільки в холодильнику і обов'язково за сортами.

Час від часу цибулини слід діставати і оглядати. При виявленні ознак захворювання уражені місця вирізують і замазують зеленкою. Сильно пошкоджені цибулини викидають.

Посадковий матеріал можна обробити розчином марганцівки або витримати в препараті максим, якщо перед зберіганням миєте бульбоцибулини. Якщо ні, то краще зайвий раз їх не мочити. Обробку проводять одразу після викопування. Цибулини потім обов'язково добре просушують.


Надрукувати  

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки