ТОП товари

Портулак

Ціна: очікується

Малина

Ціна: очікується

Часник "Промінь"

Ціна: очікується

Агрус

Ціна: очікується

Самшит вічнозелений

Ціна: очікується

Картопля (супереліта)

Ціна: очікується


НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ

  Вода - Калійні добрива - Лійка - Лопата - Секатор - Фосфорні добрива

Зміст:


  • Кілька слів про сорти
  • Вибір місця на ділянці
  • Варіанти посадок

Кілька слів про сорти

Якщо ділянка навколо вашого будинку або дачі оточена посадками бузку, то до кінця весни, коли вони зацвітають, незрівнянний аромат поширеться на всю вулицю, змушуючи сусідів і перехожих захоплюватися п'янким ароматом. А ось якщо грамотно підібрати сорти і правильно їх посадити, то цвітіння бузкового саду можна продовжити з початку травня до кінця червня.

Пересаджувати кущі навесні потрібно до того, як почнеться сокорух і рушать в зростання листові нирки

Сьогодні у світі відомо понад 20 видів і близько 280 дикорослих сортів бузку. Але з такого природного різноманіття для культивування підходять небагато. Найбільш поширені і популярні в середній смузі:

  • Персидський. Заввишки досягає до 3-х метрів, гілки світло-лілового кольору з сильним ароматом, зібрані з рихлі суцвіття до 10 см завдовжки. Також можна зустріти сорти з білими і червоними квітами
  • Амурський. Великий багатоствольний чагарник до 6 метрів. Квітки білі або кремові з густим медовим запахом, зібрані розкішні суцвіття до 25 см
  • Китайський. Відноситься до природних гібридів, у висоту – 5 метрів, бутони – насичено лілового кольору, а квітучі волоті відрізняються червонуватим відтінком махрових квіточок

Різноманітність забарвлень квітучих кистей вражає навіть досвідченого садівника - молочні, блідо-рожеві, з блакитним відтінком, темно-фіолетові, пурпурні і навіть жовті. Але крім естетичного задоволення бузкові посадки можуть принести користь, якщо їх правильно пересадити і врахувати всі сортові особливості.

Важливо! Пересаджувати кущі навесні потрібно до того, як почнеться сокорух і рушать в зростання листові бруньки.

 

Відео про пересадку дорослого бузку

Вибір місця на ділянці

Бузок любить світло і пишно цвіте, коли він посаджений на сонячних ділянках, захищених від сильних вітрів. У тіні кущі, звичайно, не гинуть, але їх цвітіння, якщо і відбудеться, то буде мізерним і короткочасним. Некомфортно йому і поряд з високими деревами.

Пересадка повинна проводитися в добре дренування ї і родючий грунт, з великим вмістом органіки. Засуху переносять легше, ніж перезволоження, але в особливо посушливі періоди потребує щедрих поливах. Посадкову яму на родючих грунтах готують 50х50х50, а на бідних – 100х100х100, щоб додати в неї суміш перегною, компосту і деревної золи. Коли грунт виявляється пересохлим, то його перед посадкою необхідно пролити 2-3 відрами води, щоб потім знизити необхідності рясних поливів.

Пересаджувати можна в похмуру погоду або ввечері. Кореневу систему саджанця потрібно оглянути і обрізати секатором пошкоджені і хворі корінці. Рослину встановлюють в центр ями, акуратно розподіляють коріння і поступово засипають грунтом, час від часу утрамбовуючи її навколо стовбурів, після чого обов'язково поливають і мульчують.

Варіанти посадок

Відстань між кущами залежить від сорту, але зазвичай становить близько 2-3 метрів. Розвиваючу рослину можна формувати по своєму смаку: для отримання деревця у рослини обрізають всю кореневу поросль і пагони з великих, найбільш сильних стовбурів. Якщо вам захочеться додати кущам акуратну форму і простимулювати цвітіння, то необхідно вчасно видаляти слабкі, що ростуть усередину крони гілки, які точно не зацвітуть, а будуть тільки заглушати кущ.

 

Відео про поради по догляду і вирощуванню

Для живоплоту можна дозволити рости кореневій порослі, яка з часом заповнить відстань між посадженими кущами. Але щоб рослина не перетворилися в дикорослі зарості, їх необхідно постійно обрізати: видаляти надмірно зростаючі бічні гілки і підрізати верхівки на одному рівні. Через кілька років у вас вийде густа зелена огорожа. Тільки от потрібно зауважити, що такий бузок практично не радує цвітінням, так як постійно скорочується.

А щоб отримати густу поросль, і розкішне цвітіння – просто залишайте через 2-2,5 метра необрізані стовбури, дозволяючи їм розвиватися і кожну весну радувати вас запашними ароматом.

Порада:

Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Як посадити дерево – це дуже актуальне питання, яке мучить багатьох. При посадці потрібно дотримувати деякі правила: 1) Спочатку визначитеся з місцем посадки, щоб  дерево не заважало іншим рослинам або спорудам
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top