ТОП товари

Портулак

Ціна: очікується

Самшит вічнозелений

Ціна: очікується

Тюльпан

Ціна: очікується

Дихондра

Ціна: очікується

Гацанія

Ціна: очікується

Вербена

Ціна: очікується

Монстера делікатесна - велика, швидко зростаюча ліана. Навіть така карликова її різновид, як монстера Борзига (Monstera deliciosa 'Borsigiana') в кімнатних умовах всього за кілька років здатна досягти у висоту 2м і більше.

У процесі росту монстера розвиває довгий стовбур, який в нижній частині значно тонше, ніж у верхній. З плином часу стовбур не дерев'яніє і не набуває достатню міцність, щоб самостійно зберігати вертикальне положення. Тому, щоб мати можливість рости вгору, монстера потребує опори.

У природних умовах опорою монстері служать дерева. Для росту в кімнатних умовах необхідна штучна опора, в якій монстера починає потребувати, коли її стовбур досягає всього 70-80 см у висоту. Якщо потрібної опори монстера не знаходить, то її стебло поступово нахиляється до землі і врешті-решт приймає горизонтальне положення. Висота опори повинна бути як мінімум в 1,5 рази більше висоти ліани.

Підходящої штучної опорою для монстери можуть бути  магазинах палиці, вкриті кокосовим волокном. Опору можна виготовити і самому. Для цього на пластмасову палицю діаметром 2-3 см необхідної довжини намотують шар моху сфагнуму, потім - пластикову сітку (завдяки їй повітряні корені ліани легко проникають в глиб сфагнуму) і прикручують її до опори товстою волосінню.

Якщо мох регулярно змочувати, то з часом, коли повітряні корені уростуть в нього, монстера отримає не тільки опору, але і можливість споживати додаткову вологу з допомогою придаткових коренів.

Порада:

Багато хто погодиться, що обличчям будинку є вітальня. Саме в ній приймають гостей і родичів, збираються з друзями. Вона є найулюбленішим місцем відпочинку всіх членів родини. До інтер'єру вітальні пред'явлені найвищі вимоги. Від її оригінальності, унікальності і привабливості буде залежати і...
Дерева, що ростуть поблизу будівель, в більшості випадків не можуть стати причиною суттєвих пошкоджень будівель. Такі явища, як осідання споруди або які-небудь його структурні ушкодження можуть бути зумовлені іншими чинниками, в числі яких можна назвати головними грунт і якість фундаменту
Зазвичай я вирощую цибулю з сіянки. В наших умовах це найбільш оптимальний варіант отримання пристойного врожаю. Однак у цьому сезоні пішла на експеримент: вирішила виростити її з насіння, так як в нашій родині дуже люблять велику і солодку салатну цибулю
Scroll to top