Кімнатний жасмин не цвіте? Терміново рятуємо рослину!

Жасмин приваблює до себе п'янким ароматом і сяйвом пелюсток. Але іноді, як би не старався дбайливий господар доглядати за своїм квітником, кімнатний жасмин не цвіте, марніє

Жасмин приваблює до себе п'янким ароматом і сяйвом пелюсток. Але іноді, як би не старався дбайливий господар доглядати за своїм квітником, кімнатний жасмин не цвіте, марніє. Чому так відбувається?

Зміст:


 • Чому не цвіте кімнатний жасмин?
 • Шкідники жасмину - хто вони і як з ними боротися?
 • Боротьба з шкідником по-домашньому

Чому не цвіте кімнатний жасмин?

Причиною тому один з факторів або їх поєднання:

 • Порушення теплового режиму. Якщо в приміщенні температура вище 24 градусів або нижче 14, пишного цвітіння не домогтися. Бутони або опадуть відразу ж після зав'язі, або і зовсім не зможуть утворитися. Щоб уникнути таких моментів відновіть необхідну температуру 15-22 градуси. Виходячи з конкретного випадку, буде потрібно або затінити рослину від надмірного попадання світла і відсунути від обігрівальних приладів, або, навпаки, виставити ближче до сонця.
 • Недолік вологості. Жасмин сохне, його листки починають скручуватися, деформуватися і опадати. Знадобиться більш частий, але не надто інтенсивний полив (влітку через 1-2 дні, взимку досить двох разів на тиждень) і зволоження повітря. Обприскувати листя не варто.
 • Трапляється, що на чагарнику з'явилися бутони, але згодом опали. Квітникар мучиться питанням, що сталося з його жасмином, а варто лише збільшити освітлення. Перші бутони утворюються в кінці зими. У цей період його переносять в більш тепле і світле місце. При цьому не варто ставити горщик з жасмином прямо на підвіконня над батареєю центрального опалення, інакше насолодитися запашним цвітінням так і не вдасться. Поставте вазон у добре освітлену кімнату з розсіяним світлом і стежте за грунтом - він не повинен пересихати. Повітря навколо жасмину обприскуйте водою кожні 2-3 дні і незабаром ви зможете насолодитися цвітінням.
 • Жорстка вода. Якщо ви для поливу використовуєте воду з крана, то дивуватися, чому немає цвітіння досі, не варто. Вихід із ситуації відстоювати воду для поливу не менше 2 годин або використовувати дощову. Фільтрація води нічого не дасть.
 • Кислотність грунту. Жасмин може чудово зростати, досягати шикарних розмірів, але так і не зацвісти тільки з-за того, що грунт, у якому він росте, зовсім для цього не придатний. Нейтральні та лужні ґрунти цей чагарник не любить. Пересадіть ваш жасмин в іншу грунтосуміш: змішайте дернову землю, пісок і листковой перегній(3/1/1) або придбайте в фітомагазині спеціальний кислотний грунт.
 • Неправильна посадка. Якщо шийка стовбура заглиблена в ґрунт більш, ніж на 3 см, квітів жасмина не буде. Пересадіть свою квіточку.

Правильний режим необхідний не тільки для розкішного цвітіння жасмину. Це важливі умови для життєдіяльності рослини, включаючи ріст і розвиток. 

Відео про жасмин домашній

Шкідники жасмину - хто вони і як з ними боротися?

Коли у вас вдома росте і нормально розвивається кімнатний жасмин, хвороби йому практично не страшні. Набагато більше проблем доставляють шкідники. Вони можуть завестися як внаслідок порушення догляду за кущами, так і перебратися від інших рослин в будинку.

Обережно! Принесений додому прекрасна квітка здатна погубити всі поруч квіти. Будьте уважні до купованих екземплярів, уважно вибирайте місця продажу!

Поява шкідників на рослині може привести до її загибелі. Частіше кімнатний жасмин атакують павутинний кліщ, білокрилка.

Зелені за кольором личинки білокрилки причіпляються до листя з нижньої сторони. Вони відсмоктують клітинний сік, залишаючи при цьому цукристі частинки. Заражені білокрилкою листя починають скручуватися, потім жовтіють і обпадають. На рослині накопичуються великі колонії дрібних білих мошок.

Проти білокрилки успішно застосовуються препарати, що продаються в магазинах для квітів. Найбільш ефективні:

 • Актеллік - 1 мл препарату на 500 мл відстояної води,
 • Інтавір в тій же пропорції,
 • Агравертін від 1мл до 1,5 мл засобу на 500 мілілітрів води.

Павутина, яку утворюють червоні кліщі, також є негативною ознакою. Вони розташовуються в міжвузлях, на зворотному боці листя відкладаються білуваті крупинки екскрементів. У цьому випадку листя жасмину активно жовтіють і обпадають. Для боротьби з цим паразитом також придатний мильний розчин, приготований за вищевказаною рецептурою. Якщо рослина сильно уражене і розчин не допомагає, то потрібно обприскувати жасмин двічі на тиждень водним розчином 0,15 % Актеллика (в 1 літрі води розвести 1,5 мл інсектициду).

Ще один підступний шкідник кімнатного жасмину - зелений листовий довгоносик. Його личинки поселяються на листках, харчуючись їх соком. Внаслідок їх життєдіяльності спостерігається рясне опадання листя. Це може призвести до всихання всього чагарнику. Для боротьби з цим паразитом застосовні ті ж інсектициди, що і для вищезазначених шкідників.

Дуже докучає жасмину кімнатному попелиця. Вона обплутує білої густою павутиною верхівки чагарнику, місця, де утворюються нові листочки. В результаті цього істотно сповільнюється інтенсивність росту. При відсутності належного догляду рослина може припинити розвиток і всохнути. Боротися з попелицею можна за допомогою хімічних препаратів, наприклад, Іскра Біо 2 мл на літр води.

Боротьба з шкідником по-домашньому

Якщо не бажаєте застосовувати хімікати, то для боротьби з комахами-паразитами допустимо застосовувати більш безпечні для здоров'я способи. Вони ефективні, коли кількість комах та уражена ними площа рослини невеликі.

Можна промивати листя розчином води та господарського (коричневого) мила (1 неповна столова ложка натертого на крупній тертці мила на 2 склянки), розчин при цьому повинен бути кімнатної температури. Такі заходи дають позитивний результат у боротьбі з кліщами, білокрилкою.

 

Відео про догляд за жасмином

Перемогти тлю і довгоносика можна за допомогою настою бадилля картоплі. У десятилитровую ємність з водою поміщають 2 кг свіжої картопляної гички і настоюють 10 діб. Потім отриманий настій відціджують і обприскують листя жасмину кожні 5 днів не більше трьох разів.

При належному догляді кімнатний жасмин стане вашим улюбленцем і справжньою перлиною квіткової колекції. Але з-за п'янкого, насиченого аромату остерігайтеся встановлювати його в спальні та дитячій кімнаті.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки