Як зберегти квіти, поки ви у відпустці

Іноді, їдучи надовго з дому, замислюєшся про те хто буде піклуватися про полив квітів? Для того щоб квіти довго стояли без догляду, винайшли так зване «розумне кашпо». У спеціалізованих садівничих магазинах можна його придбати

Іноді, їдучи надовго з дому, замислюєшся про те хто буде піклуватися про полив квітів? Для того щоб квіти довго стояли без догляду, винайшли так зване «розумне кашпо». У спеціалізованих садівничих магазинах можна його придбати. Воно коштує дуже дорого, але його легко можна зробити самому.

Розумне кашпо складається з 2-х горщиків. Один горщик менший за розміром, в ньому буде перебувати квітка в субстраті. Цей горщик по всій висоті, а також на дні, пронизаний дірочками. Другий горщик, зовнішній, повинен бути по діаметру трохи більше, при цьому дірочок там бути не повинно, тобто кашпо. Зовнішнє кашпо має бути світлонепроникним, водонепроникним і інертним за своїм хімічним складом, тому що воно може вступати в хімічну реакцію з тим розчином, який знаходиться всередині.

Субстрат – це пориста основа, вона пропускає крізь себе як повітря, так і вологу, тому коріння не задихаються. Часто ми переливаємо рослину, і коренева система згниває просто від того, що там немає доступу кисню. Субстрат використовуємо той же самий, що і для дренажу, розмір камінчиків від 2 мм до 2 см.

Квітка, яку будемо пересаджувати в субстрат, треба звільнити від грунту. Для цього ми її замочуємо у воді (2 години) або гарненько проливаємо. Змиваємо абсолютно всю землю, не повинно бути взагалі ніяких грудочок, інакше це відразу ж вносить інфекцію. Не повинно бути також якихось підгнилих корінців, тому треба все ретельно переглянути і прибрати. Можна промити корінці в рожевому розчині марганцівки або поставити на пару годин в розчин активованого вугілля, 10 таблеток на літр води.

Не слід садити в такий субстрат дуже великі дорослі рослини - вони можуть прижитися, але будуть хворіти. Він цілком підходить для традесканції, хлорофітуму, драцени, спатифиллума, хамедореї. Тонкі ніжні коріння, як у фіалок і бегонії – погано переживають таку процедуру пересадки. Також цей метод не підходить тим рослинам, які на період спокою потребують холодної зимівлі.

Рослину садимо в горщик приблизно на тому ж рівні, як вона сиділа в попередньому горщику. Засипаємо керамзитом, який перед цим треба обов'язково продезінфікувати, пролити киплячою водою або потримати півгодини в духовці при 180 градусах. Після цього горщик з квіткою і керамзитом занурюємо в наше розумне кашпо. Наливаємо воду, щоб керамзит був занурений у неї на 1-2 см. Щільного контакту води і коренів не має. Якщо ми бачимо, що коріння досягло води – рослину треба пересадити. Поливати рослину потрібно між горщиками, але коли тільки посадили, перший полив робиться прямо в керамзит. Перші 2 тижні ми абсолютно нічого не робимо, рослина укорінюється. А через 2 тижні починаємо удобрювати, адже крім води рослині потрібні поживні речовини. Для цього беремо якесь рідке добриво, розбавляємо в 4 рази, так як тут немає землі, яка забере його частину себі. Взимку рослина не потребує в такому активному харчуванні.

Кращий варіант для такої пересадки – це весна і літо. Взимку холодно, темно і для рослини це вже стрес. А навесні рослини направлені на зростання, і легко адаптуються в нових умовах.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки