ТОП товари

Квасоля

Ціна: очікується

Шток-роза

Ціна: очікується

Портулак

Ціна: очікується

Кукурудза Айова Світ

Ціна: 20 грн.

Гіпсофіла

Ціна: очікується

Дихондра

Ціна: очікується

Петунія дуже вибаглива і чутлива. Але якщо догодити всім її примхам, вона буде радувати своїм красивим цвітінням ціле літо. Петунії приголомшують великою кількістю сортів. Вони розрізняються будовою і довжиною стебла, різновидом квіток і різноманітністю фарб. Існують дивовижні низькорослі петунії, у яких одночасно на одному стеблі цвітуть квітки різного забарвлення.

Різні сорти по-різному переносять несприятливі умови. Найпримхливіші – махрові петунії. Незважаючи на свою привабливість, цвітуть вони не так рясно і тривало, часто гинучи під впливом зовнішніх факторів. Великоквіткові петунії перестають рости в сиру і холодну погоду. Тому для клумб рекомендують дрібноквіткові петунії, які витривалі і цвітуть ціле літо, аж до перших заморозків. Петунія - відмінний аксесуар для прикраси балкона, альтанки або веранди. Для вирощування в підвісних горщиках або балконних ящиках підходять різні сорти  плакучої петунії. Вона не боїться вітру, дощів і холодної погоди.

Петунії люблять сонце і помірно вологий грунт. Поливати їх треба в міру просихання грунту. Потужна, але неглибока коренева система дозволяє петунії переносити і надмірне зволоження. Але при цьому квіти не виносять застояну воду. Ґрунт під час періоду інтенсивного росту петуній необхідно прополювати і розпушувати, підгодовувати мінеральними або комплексними добривами.

Розмножують петунії в основному насінням, але вдаються і до черешкуванню. Насіння можна висівати у відкритий грунт. Роблять це в середині або наприкінці травня, так як молоді пагони бояться заморозків. Але враховуючи те, що петунії зацвітають через 70-90 днів, при такому посіві їх цвітіння порадує лише наприкінці літа. Тому, як правило, насіння вирощують у контейнерах на розсаду при температурі 20-23°С і хорошому освітленні. Висівають насіння в лютому-березні.

При виборі насіння варто звертати увагу не тільки на сорт, але і на їх якість. Краще всього купувати гранульовані насіння відомих виробників. У дешевих пакетиках найчастіше трапляються насіння зовсім не тих сортів, що на картинці.

Для посіву насіння на розсаду необхідна пухка, родюча земля. За добу до посіву ґрунт треба добре зволожити. Насіння петунії дуже дрібні тому, як правило, їх не присипають грунтом. Після посіву, контейнер з насінням накривають плівкою або склом. Через тиждень сходи що з'явилися,  обприскують два рази на день водою, провітрюють і стежать, щоб на плівці не з'явився конденсат, інакше молодому паростку загрожує хвороба «чорна ніжка». До того ж для профілактики цієї хвороби періодично замість звичайної води, рослину збризкують слабким розчином марганцівки. Після появи першого листочка плівку знімають і зменшують полив. Коли на паростках петунії з'явитися три-чотири листочки, кожну рослину висаджують в окремий торф'яної горщик. По мірі росту розсади, її пагони прищіпають для того, щоб вона стала більш кущавою.

Як бачите, вирощування петунії з насіння дуже складний і трудомісткий процес. Тому простіше всього купувати готову квітучу розсаду.

Порада:

Багато городників звикли садити моркву навесні, а потім з нетерпінням чекати появи перших коренеплодів. Але якщо посадити моркву під зиму, то урожай з'явиться набагато раніше, до того ж зимова морква менш схильна до хвороб. А шкідники і зовсім на ній не з'являються
Цвітну капусту вирощувати набагато важче, ніж білокачанну, так як вона більш вимоглива до умов зростання: у неї підвищені вимоги до родючості і вологості грунту
Цукрова кукурудза набагато солодша і ніжніша звичайної. Однак у продажі її можна зустріти тільки в банках. Свіжих качанів не буває, тому що вони швидко втрачають свої смакові якості. Це і стало основним приводом для того, щоб почати вирощувати її у себе на ділянці.Сталося це чотири роки тому....
Scroll to top