Як створити міксбордюр

Міксбордер – це тип квітника, який створюється уздовж огорож або стін будівлі за принципом багатоярусності. Сукупність різних декоративних чагарників, багаторічних квітів і невеликих дерев гарантує цілорічну привабливість такого квітника

Міксбордер – це тип квітника, який створюється уздовж огорож або стін будівлі за принципом багатоярусності. Сукупність різних декоративних чагарників, багаторічних квітів і невеликих дерев гарантує цілорічну привабливість такого квітника.

Якщо ви вирішили розбити на своїй ділянці міксбордер, то використовуйте наші поради:

  • фон для міксбордера повинен бути нейтральним – цегляна кладка, стіна будинку тощо;
  • якщо ширина міксбордера планується більше півтора метри, то передбачте всередині квітника доріжки для того, щоб було зручно доглядати за рослинами;
  • при посадці міксбордера чагарники і квіти потрібно розміщувати групами. Одиничні екземпляри будуть виглядати не етично;
  • визначтеся, яким буде ваш міксбордер – багатоквітковим або багатобарвним. Вишукано виглядатиме однотонна огорожа, де рослини одного кольору будуть відрізнятися насиченістю і відтінками. Створюючи багатобарвні квітники, вибирайте контрастні кольори або кольори, що гармонують один з одним.

Ділянка міксбордера ділиться на три частини:

1) низькорослі багаторічні рослини з декоративним листям або квітучі навесні. Наприклад, астильба, хоста, ірис сибірський, очиток, лілейник.

2) рослини висотою 0,4-0,7 м, квітучі влітку. Рекомендуємо флокси, півонії, айстри, іриси.

3) рослини заввишки 0,8-1,5 м, квітучі восени. Для цього ряду відмінно підійдуть наперстянка, жоржин, дельфініум.

Підбираючи рослини, слід враховувати тип грунту і ступінь освітленості ділянки. Це заняття непросте, але захоплююче. Низький ярус квітів буде ховати стебла більш високих рослин.

Трохи спостережливості, і ви отримаєте відмінний міксбордер на вашій ділянці, створений своїми руками, і який буде радувати око в будь-який час року!

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки