Гортензія: умови вирощування, догляд, розмноження, можливі хвороби.

Гортензія (лат. Hydrangea) — невелике дерево або декоративний, крупнолистий, листопадний чагарник сімейства гортензіеві

Гортензія (лат. Hydrangea) — невелике дерево або декоративний, крупнолистий, листопадний чагарник сімейства гортензіеві. Квітки на рослині зібрані в об'ємисті суцвіття у вигляді конічних або щитковидних мітелок і, як правило, двох типів: у центральній частині — дрібні, плодоносні (жіночі), по краях — великі, безплідні (чоловічі). Цвіте починаючи з літа і до осені. Забарвлення квітів може бути: біла, рожева, блакитна, кремова. Всього налічується 35 видів гортензії, які відомі.

Умови вирощування

Практично всі гортензії краще і легше ростуть в затінених місцях і не переносять посуху. Для зростання гортензії потрібна родюча, волога, кисла або слабокисла грунт з багатим вмістом гумусу. Ця рослина не терпить ущільнення ґрунту, оскільки коренева система вимагає насичення повітрям і водою. В основному при холодах обмерзають недозрівші пагони, тому для гортензії переважно укриття на зиму (можна використовувати парникову плівку).

Догляд

Так як гортензія любить вологу — поливати потрібно 1 раз в місяць і рясно, а в період посухи — щотижня по 20 літрів на рослину. Для кращого росту рекомендується мульчувати грунт листям, корою, хвоєю і рихлити в приствольной зоні 2-4 рази за весь сезон цвітіння на глибину 4-6 див. Бажано підгодовувати землю органічними добривами. При бажанні можна змінити забарвлення квіток гортензії підвищивши кислотність грунту до pH 5 (застосування солей заліза і торфу). При великій кількості великих суцвіть необхідно підв'язувати гілки.

Розмноження

Найбільш поширені способи розмноження гортензії — це діленням куща і відводками. Можна використовувати насіння, але це менш надійний і більш трудомісткий метод. Процес розмноження зазвичай здійснюють навесні або восени.

Можливі хвороби

Хлороз. Види прояву — жовтіє листя, дрібнішають квітки, ламаються пагони. Причина — надлишок вапна в землі або ураження шкідниками (зелена листова попелиця, павутинний кліщ, луговий клоп).

Несправжня борошниста роса. Види прояву — листя покриваються олійними, желтеющими плямами, які згодом темніють і збільшуються в розмірах. Можлива причина — підвищена вологість повітря.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки