Чому не цвіте каланхое – шукаємо причини

Грунт - Лійка - Ніж - Ножиці - Обприскувач - Купований грунт - Грунт Каланхое прикрашає колекції багатьох квітникарів-любителів. Його люблять за рясне і красиве цвітіння, яке може тривати до 6 місяців в рік

НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ
      

Грунт - Лійка - Ніж - Ножиці - Обприскувач - Купований грунт - Грунт

 

Каланхое прикрашає колекції багатьох квітникарів-любителів. Його люблять за рясне і красиве цвітіння, яке може тривати до 6 місяців в рік. Однак нерідко квітникарі стикаються з тим, що каланхое не цвіте, навіть при належному догляді і необхідних підгодівлі добривами. Необхідно пам'ятати, що все у ваших руках – трохи зусиль і ваш зелений улюбленець обов'язково зацвіте.

Зміст:

 • Чому не цвіте каланхое
 • Як змусити цвісти каланхое
 • Шокова терапія

Чому не цвіте каланхое

Переймаючись проблемою, чому не цвіте каланхое, необхідно знати, що рослина належить до роду сукулентних тропічних рослин.
Каланхое прикрашає колекції багатьох квітникарів-любителів

Тому для того щоб тропічна квітка, яка любить тепло, затишно почувалася і охоче росла в домашніх умовах, необхідно підтримувати певні умови. Безграмотний догляд може привести не тільки до відсутності цвітіння, але і до загибелі каланхое. Основні помилки, що допускаються флористами при догляді за рослиною, наступні:

 • Невідповідна грунтосуміш

Найбільш відповідний грунт для каланхое, як і для будь сукулентів, нейтральий або слабокислий. Так як рослина трохи капризна, то краще придбати готовий грунт в спеціалізованому магазині. Якщо ж у вас є бажання підготувати грунт в домашніх умовах, то досвідчені флористи радять робити грунт в наступній пропорції: дернова земля – 4 частини, листовий грунт – 2 частини і по одній частині торфу і піску. Всі компоненти ретельно змішати і додатково ввести підгодівлю для квітки.

Відео про користь каланхое
 • Недостатність освітлення

Вибираючи місце для горщика з каланхое, слід враховувати, що на підвіконні з північної сторони рослина буде недоотримувати світло, що призводить до відсутності цвітіння, а також до неприємної видозміни листків: черешки витягуються, а поросль стає більш рідкісною. Однак прямих сонячних променів квітка теж не любить, так як вони можуть призвести до опіку ніжних листків. Але в цілому культура любить багато світла, і при його недоліку цвісти відмовляється.

 • Короткий світловий день

Як уже не раз зазначалося вище батьківщина каланхое – тропіки. Світловий тропічний день триває 12 годин, причому цілий рік. У наших широтах В зимовий період довжина світлового дня всього лише 5-6 годин. Тому для гарного росту квітка в осінньо-зимовий період необхідно додатково підсвічувати. У домашніх умовах це легко можна робити за допомогою люмінесцентної лампи теплого спектру свічення.

Для гарного росту квітку в осінньо-зимовий період необхідно додатково підсвічувати
 • Занадто рясний або недостатній полив

Полив каланхое має здійснюватися з урахуванням того, що сукуленти – рослини пустель і напівпустель. Частий і рясний полив квітці абсолютно не потрібен. Оптимально поливати навесні-влітку два рази в тиждень, восени-взимку не частіше одного разу в тиждень. Але забувати про поливи ні в якому разі не можна, так як при сильній посухі каланхое може скинути листочки. Обприскувати рослину варто лише в жарку суху погоду.

 • Порушення температурного режиму.

Вирішуючи питання, чому не цвіте каланхое, обов'язково не забудьте створити квітці оптимальну для цвітіння температуру. Бутони, квітки, як правило, утворюються в холодний сезон – оптимальна температура для цього процесу 16-18 градусів. Але в домашніх умовах в зимовий сезон температура повітря значно вища і часом піднімається вище 25С . Тому, якщо є можливість, то починаючи з пізньої осені і до весни необхідно помістити рослину в прохолодне місце – тепла лоджія або засклений балкон.

Як змусити цвісти каланхое

Крім усього перерахованого вище для того щоб квітка регулярно радувала своїм цвітінням необхідно здійснювати регулярне формування куща. При роботі з кущем необхідно дотримуватися таких правил:

 • Необхідно видалити всі старі квітконоси. Робити це потрібно після того як період цвітіння у каланхое закінчився.
 • В цей же час необхідно обрізати всі зайві пагони і надати бажану форму куща.
 • Не упускати момент і регулярно стежити за квіткою, своєчасно видаляючи всі зайві пагони.
Для того щоб квітка регулярно радувала своїм цвітінням необхідно здійснювати регулярне формування куща

Як вже зазначалося, в домашніх умовах спостерігати за каланхое потрібно постійно. Після видалення старих квітконосів не забаряться з'явитися нові пагони. Необхідно, щоб вони трохи підросли, після чого знову видалити всі верхні листки. На місцях прищіпки незабаром з'являться молоді пагони, які необхідно прищипнути, як тільки на них з'явитися третя пара листків. Останнє прищипування каланхое має пройти в листопаді. У разі, якщо квітконоси так і не з'явилися, то допускається прищипування в кінці березня. Якщо все прищипування і видалення зайвих пагонів пройшли своєчасно і зроблені правильно, то в результаті у вас повинен сформуватися гарний і пишний кущ, який незабаром почне набирати бутони для цвітіння.

Крім того, якщо хочете, щоб рослина регулярно цвіла, потрібно стежити за її здоров'ям, і доведеться робити це постійно! При переливах грунту квітка починає слабшати і піддаватися нападу борошнистої роси, павутинного кліща, сірої плісняви та інших можливих захворювань. В цих випадках ні про яке цвітінні не може йти і мови – головне постаратися зробити все можливе, щоб реанімувати і врятувати рослину. 

Відео про умови догляду за каланхое

Шокова терапія

Шокова терапія по відношенню до каланхое застосовується рідко, але якщо квітка перестає цвісти при дотриманні всіх умов, то такі дії повинні повернути рослину в норму. Отже, в якості шокової терапії каланхое укутують досить щільним покривним матеріалом і поміщають в темне місце, де рослина перебуває протягом трьох тижнів без будь-якого поливу. По закінченню зазначеного терміну горщик з квіткою повертають на колишнє місце, проводять полив і підгодівлю здійснюють спеціальним добривом.

І наостанок хочеться відзначити, що каланхое, як і будь-яка інша рослина, обов'язково відгукнеться на вашу турботу і догляд. Головне не пускайте все на самоплив, пам'ятайте, що в домашніх умовах каланхое може відмінно себе почувати і цвісти!

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки