Багаторічні айстри - багата прикраса осіннього саду

Розкішні кущі багаторічних айстр - багата прикраса осіннього саду. Їх зоряна година настає в кінці вересня - жовтні, звідси популярні в народі назви: покровники, морозники або бабине літо. Останні квіти осені завжди йдуть під сніг у повній красі

Розкішні кущі багаторічних айстр - багата прикраса осіннього саду. Їх зоряна година настає в кінці вересня - жовтні, звідси популярні в народі назви: покровники, морозники або бабине літо. Останні квіти осені завжди йдуть під сніг у повній красі. Дивно те, що так пізно і довго нас радують рослини, яким влітку ми майже не приділяли уваги.

Три дівиці під вікном

Відомо безліч різновидів багаторічних айстр, що цвітуть у різний час року, але частіше в наших садах зустрічаються три: чагарникова (Aster dumosus), новобельгийская (A. novi-belgii) і новоанглійська (A. novaeangliae). Для них характерні швидкий і потужний зростання, великі розміри кущів, пізній термін і рясність цвітіння. Порівняно з розкішними квітками однорічній айстри, квітки багаторічних здаються нецікавими, але їх розкривається на кущах безліч, що кожен виглядає, як багатий букет.

Батьківщина цих видів - Північна Америка. Всі три айстри дуже схожі між собою, основна їх відмінність - у висоті кущів. У чагарникової вони досягають не більше 0,5 м, у новоанглийской і новобельгийской мають більш значні розміри: 1,5-2 м. Всі види легко розмножуються діленням куща, зеленими живцями і посівом насіння.
Ділити кущі краще навесні, тоді вони зацвітуть в цей же рік. А пересаджувати пізні айстри з грудкою землі можна в будь-який час, навіть у період бутонізації і початку цвітіння. Цим і користуються квітникарі, заповнюючи ними спорожнілі восени місця в квітниках після відходу теплолюбних літників.

Купувати посадковий матеріал на ринку також надійніше восени - в період цвітіння. Хоча це не гарантує, що ви отримаєте те, що хочете. Мені всунули деленку, до якої зверху був прив'язаний букетик з ліловими махровими квіточками. І тільки через рік восени я дізналася, що коріння були зовсім від іншого айстри, коли ця видала прості і синенькі.

Перша красуня

Сама декоративна з трьох - астра чагарникова, що представляє собою длиннокорневищный багаторічник з сидячими шкірястими темно-зеленими листками. Її кущики настільки щільні і сильногіллясті, що нагадують підстрижений під кулька самшит. Так і зацвітає вона раніше інших, суцільно покриваючись простими або махровими квітами вже в кінці серпня. Є сорти з білими, рожевими, блакитними і малиновими квітами. З низькорослих її сортів виходять чудові бордюри. Їх зовсім не потрібно стригти, досить злегка підрівняти.

Порада. Щоб багаторічні айстри почали раніше радувати рясним цвітінням, обробіть кущі препаратом Цвітень (1 г на 1 л води).

Підземна частина айстри чагарникової зимує у вигляді кореневища з дочірніми нирками. Кущі швидко розростаються і з віком починають випирати з землі, утворюючи на поверхні щільну купину (подушку). Тому на зиму під них потрібно підсипати трохи землі, щоб рослини не вимерзли. А навесні такі кущі краще розділити.

Буйна зірка

Новобельгийская астра також відноситься до длиннокорневищным багаторічників. Розростається активно, тому її необхідно постійно оновлювати і контролювати. Кущ не дуже міцний, часто розвалюється, вимагає підв'язки або підтримки. Стебла, як правило, густоветвистые у верхній частині і голі або знизу волосисті. Ця астра особливо схильна до борошнистої роси. Але всі її недоліки з лишком компенсуються буйним цвітінням. На кожному з пагонів одночасно розпускається до 200 квіткових кошиків.

Найчастіше новобельгийскую астру використовують для різноманітних посадок на тлі зеленого газону або групи чагарників. Бажано прикривати її голі ноги однорічниками або підстриженим пару разів за літо бордюром з її ж щільно посаджених кущів. Висаджувати її краще на сонячних місцях з захистом від холодних вітрів, тоді вона буде цвісти рясно і тривало.

Останній букет осені

Новоанглійська астра утворює стрункі міцні кущі, які не розпадаються, як у новобельгийской, тому рослина завжди виглядає акуратно. Її можна вирощувати на одному місці 5-6 років, так як вона має мичкувате коріння. Ця різновид багаторічних айстр не схильна до хвороб.

На замітку. Не варто висаджувати новобельгийскую астру спільно з дрібними багаторічниками, бо вони будуть заглушені.

Зацвітає новоанглійська астра пізніше за всіх - на початку вересня. Квітки кармінові, рожеві, блакитні, фіолетові і пурпурові, з жовтою, червонуватого або пурпурової серединкою. Висаджувати її краще на дальньому плані композицій, щоб вона не заглушала інші рослини.

Корисна порада: Якщо в одному місці посадити різні за забарвленням новоанглийские айстри, то вийде красива багаторічна клумба, не вимагає великого відходу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки