Антуріум - кімнатна квітка фламінго

АНТУРІУМ (Anthurium) - вічнозелена квітуча рослина, відома під назвою "квітка фламінго". Це самий численний рід рослин, що належать до сімейства ароїдних. На фото: Антуріум Шерцера (Anthurium scherzerianum)

АНТУРІУМ (Anthurium) - вічнозелена квітуча рослина, відома під назвою "квітка фламінго". Це самий численний рід рослин, що належать до сімейства ароїдних. На фото: Антуріум Шерцера (Anthurium scherzerianum).

Дане сімейство Ароїдні (Araceae) включає близько 110 родів і понад 1800 видів, серед яких є широко поширені кімнатні квіти ( спатіфіллум...). Раніше антуріум вирощували заради красивих квіток, складаючи з них букети, сьогодні - це ще і декоративну рослину.

Батьківщиною антуріума є тропічні і субтропічні дощові ліси Америки, а так само лісу островів Карибського архіпелагу. У природі налічується близько 800 видів даного роду. У природних умовах це епіфітні рослини, що ростуть на деревах з повітряними коренями, що спускаються до основи лісової підстилки. Антуріум може бути і наземним рослиною, піднімаючись уздовж стебла дерева він стає эпифитом.

У перекладі з грецької "АНТУРІУМ" звучить як "квітка-хвіст", за схожість качана з хвостом. Головне достоїнство домашнього антуріума - це незвичайної форми квітка, дивлячись на який створюється враження, що він не справжній, а з пластмаси. На довгому стеблі відкривається біле, ніжно-рожеве, фіолетове або червоне листовидное покривало, відігнуті в бік, а над ним витягується жовтий або білий качан, що складається з безлічі дрібних квіточок, зібраних у суцвіття. Так постає перед нами квітка антуріума. Незвичайний глянцевий пелюстка є лише прицветным листом. Прицветник може закривати суцвіття з одного боку, а може перебувати перпендикулярно по відношенню до нього.

Найбільш популярні види антуріумів

На сьогоднішній день існує кілька популярних видів, придатних для вирощування в домашніх умовах. Антуріуми можна умовно розділити на три групи: красивоцветущие, ряболисті і зеленолисті. До красивоцветущих відносяться антуріум Андре (A. andreanum) і його сорти (у тому числі гібридного походження - результат схрещувань з антуріумом Ліндена (A. lindenianum)); антуріум Шерцера (A. scherzerianum).

У продажу можна знайти безліч гібридів антуріумів Андре і Шерцера з різною забарвленням покривала квітки - від яскраво-червоного до майже білого або плямистої. На відміну від Шерцера, гібриди Андре цвітуть протягом круглого року і витримують охолодження до 15' Пн.

(Anthurium Andreanum) - рослина з коротким стволиком, листя шкірясті, блискучі, зеленого кольору, серцеподібної форми, на довгих твердих черешках, звисаючих до низу. Довжина листа 25-30 см, ширина 10-20 див. Прицветник серцеподібної форми від білого до темно-червоного кольору, глянцевитый. Качан довжиною до 15 см може бути прямостоячим або трохи тусклим, жовтого кольору. Забарвлення покривала може бути білою, помаранчевої, ніжно-рожевою, багряно-червоною. Цвітіння триває більше місяця, навіть у зрізаному вигляді зберігає свіжість близько 4 тижнів. При відцвітанні покривало не в'яне, а грубіє і набуває зеленувате забарвлення. Антуріум Андре - рослина більш велике, ніж Шерцера і важче приживається в кімнатних умовах.

  • Антуріум Шерцера (Anthurium scherzerianum) - другий за популярністю вид роду, але найбільш пристосований до кімнатних умов квітка. Це рослина з укороченим стеблом і густо розташованими на ньому довгастими, на довгих черешках, темно-зеленим листям. Довжина листа 15-30 см, ширина 7-10 див. Квітконіс довгий від 20 до 30 див. Прицветник у цього виду антуріума білий глянцевитый, овальної форми, або рожевого, жовтого або червоного кольору. Суцвіття являє собою початок спіралевидної форми червоного кольору, довжиною до 10 см. Час від початку розкриття квітки до його в'янення складає близько трьох місяців. В'янути квітки на суцвітті починають знизу вгору. Це дозволяє довше зберігати тривалість цвітіння.

  • Антуріум кришталевий (Anthurium Crystallinum) - завдяки красивій листі використовують як декоративно-листяна рослина. Листя великі, темно-зеленого або оливкового кольору, серцеподібної форми, оксамитові, з сріблястими прожилками. Прицветник не яскравого коричневого або фіолетового кольору, вузьке, невеликої довжини до 10 сантиметрів. Цей вид, як і антуріум Вейча (Anthurium veitchii), можна вирощувати тільки в оранжереї.

Серед інших видів антуріуми величний (Anthurium mаgпificum), Гукера (Anthurium hookeri); а також невибагливий ампельний лазячий (Anthurium scandens), з щільними качанами сніжно-білих ягід, що розвиваються з нічим не примітних суцвіть; і ще стелеться по субстрату антуріум вкорінюється (A. radicans), утворює суцільний килим з глянцевих рельєфних шоколадно-коричневих листя.

На жаль, Anthurium вважається дещо складним у догляді квітка, але тільки найбільш поширений вид - Антуріум Шерцера більш або менш пристосований до домашніх умов. Необхідно лише дотримуватися деякі важливі умови його змісту (див. догляд).

Квітка антуріум: фото

ПІДПИШІТЬСЯ НА ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Введіть свою електронну адресу для нашого списку розсилки

Наші сторінки